ترمو وود

ترمو وود چیست ؟

  همانطور که از اسم آن ( Thermo Wood) : دما  Termo = و چوب Wood = مشخص است نوعی چوب می باشد که با روش های نوین و پیشرفته آن را حرارت داده تا استحکام و ماندگاری بالایی داشته باشد.

ترمو وود در عموم محصولاتی فنلاندی (VTT) شناخته شده است ولی در کشورهای کانادا و آلمان هم تولیدات بسیاری دارد، که از جنس چوب زبان گنجشک (ASH) و همچنین چوب کاج (PINE) ساخته می شود.

ترمو وود به شدت در رنگ و مدل ثبات دارد و همچنین در مقابل حشراتی مانند : موریانه، ساس، قارچ، کپک و دیگرحشرات موزی مقاومت بالایی دارد.

 

   مزایای ترمو وود :

  از مزایا های ترمو وود یا همان چوب ترمو می توان به وزن کم و سبکی در مقابل دیگر مصالح اشاره کرد، همچنین متعادل نگه داشتن رطوبت فضا با توجه به نیاز های طبیعی انسان در کنار متناسب نگه داشتن تغییرات ناگهانی دما و دوام بالا در انواع مختلف شرایط آب هوایی نصب سریع و آسان و تمیز ترمو وود نیز مزیت مهمی محسوب می شود.

ترمو وود عایق بسیار خوبی برای صدا بوده و همینطور در مقابل آتش، طوفان و تغییر دما به نسبت دیگر چوب ها مقاوم تر است و در عین حال اکولوژیک بودن آن به تجزیه پذیر بودن و حفظ محیط زیست کمک بسزایی می کند.

 

 

   کاربرد های ترمو وود در نماهای داخلی و بیرونی :

  چندی از کاربرد های چوب ترمو در معماری و فضاهای خارجی به شرح زیر می باشد:

 1. کف و کفپوش
 2. درب و پنجره
 3. استخر و سونا
 4. پله و نرده
 5. دیوارپوش
 6. قرنیز
 7. آلاچیق
 8. لوور
 9. روف گاردن
 10. پرگولا
 11. و ...

 

   بررسی معایب ترمو وود :

 • قیمت نسبتا بالا در مقایسه با سایر متریال ها
 • نابودی منابع طبیعی و جنگل ها به علت تخریب درختان جهت ساخت چوب ترمو
 • و مهمترین مسئله در این نوع از متریال آن است که ساخت منحنی، سازه های گرد و دوار بسیار سخت و در اکثر مواقع غیر ممکن می باشد.
 • ترمو وود فرسان