اجرای نمای ساختمان...

  اجرای نمای ساختمان از مهم ترین بخش هایِ ساختن یک بنا و بازسازی آن می باشد. اجرای نمای ساختمانِ شیک و مدرن، نه تنها در زیباییِ خانه ها و ساختمان ها بلکه در ساختنِ منظره ای زیبا در کوچه ها و خیابان های شهر مؤثر است. نمایِ ساختمان نخستین بخشی است که به چشم می آید و از لحاظِ تأثیر بر مشتری، جذب مشتری و افزایشِ فروش بسیار مهم می باشد. اجرای نمای ساختمان باید توسطِ معماران حرفه ای در طراحی و ساخت صورت بگیرد. نما بر خارجی ترین سطح ساختمان اجرا می شود و علاوه بر زیباسازی، باید در برابر شرایطِ جویِ مختلف شامل باد، باران، برف، آفتاب و ورود گرد و غبار، مقاوم و محافظ باشد...

 

   اجرای نمای ساختمان در طرح های مختلف...

  اجرای نمای ساختمان در طرح ها و سبک هایِ مختلفی انجام می گیرد. اجرای نمای ساختمان در سبک های کلاسیک یا رومی با ستون هایِ قطور و دیوارهایِ سنگیِ تزئین شده و قوسی هایِ گرد و پهن و... صورت می‌گیرد. مصالح مختلفی مانند: سنگ، آجر، سیمان، شیشه، سرامیک و دانه هایِ سنگیِ رنگین و... در ساخت نماها به کار می روند که هر کدام مزایایِ خاصِ خود را دارند و استفاده از آنها  به سلیقه ی کافرما و نظرِ مجریِ نما بستگی دارد. برای مثال استفاده از سنگ در اجرای نمای ساختمان مزایایِ زیر را داراست:

  1. تنوعِ بالایِ رنگی در سنگ ها...
  2. مقاومت در برابر رطوبت هوا و عدم تغییر رنگ سنگ ها...
  3. اجرا در بالاترین سرعت و کیفیت نما با سنگ ها...

اجرای نمای ساختمان که خلاقانه، با مصالحی با کیفیت و توسطِ معماری حرفه ای انجام شود، ساختمان را به یک اثرِ هنریِ با شکوه تبدیل خواهد نمود که نمی توان از آن چشم برداشت. تزئینات و نورپردازی هایِ زیبا و جذاب در نماها و دور تا دورِ بیرونیِ پنجره ها شکوه، عظمت و زیباییِ ساختمانها را در شب صد چندان خواهد نمود.