اجرای سقف های کاذب
طراحی سایت
loading
سقف های کاذب

اجرای سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

تنوع اجرای سقف کاذب

سقف کاذب به عنوان یک پوشش برای سقف عادی و هم چنین تاسیسات به شمار می رود. اجرای سقف کاذب در طرح های متنوع و بیشتر برای زیبایی هر چه بیشتر سقف صورت می گیرد. سقف کاذب نوعی سقف ثانویه است. پایینتر از سقف اصلی اجرا می شود و عیوب آن را برطرف و مخفی می کند. از سقف کاذب میتوان برای عایق کردن سقف در مقابل حرارت و صدا ، پوشش تاسیسات ، اجرای نورپردازی های خاص و.... استفاده می شود. انواع سقف کاذب :

  • سقف کاذب رابیتس : از رایج ترین سقف کاذب های اجرایی است. که نوعی ورق مشبک می باشد.
  • سقف کاذب کناف : که امروزه در بیشتر ساختمان های بروز دیده می شود. پنل های گچی روی سقف اصلی متصل می شود.
  • سقف کاذب آسمان مجازی: اجرای سقف کاذب  آسمان مجازی در همه جای خانه ممکن است. از ویژگی های آن قیمت عالی و مناسب و زیبایی خیره کننده را نام برد. طراحی این سقف با سلیقه های مختلف قابل تغییر است.

 

مزایای اجرای سقف کاذب

هزینه های اجرای سقف کاذب  پایین تر از سقف اجرا تعمیر یا بازسازی سقف اصلی است. قابلیت جابجای از قابلیت های جالب سقف کاذب می باشد. از دیگر مزایای آن قابلیت جذب صدا می باشد که از انتقال سر و صدای هر طبقه ها به طبقه دیگر جلوگیری می کند. از دیگر قابلیت ها میتوان به چند ویژگی زیر اشار

   : اجرای سقف کاذب 

  • تعمیر آسان سقف کاذب
  • پوشش تاسیسات و سیم کشی ها و لوله های سقف اصلی
  • جلوگیری از هدر رفت انرژی و نقش در سرمایش و گرمایش درست محیط خانه و صرفه جویی انرژی
  • اجرای سقف کاذب می تواند همراه با اجرای خاص نورپردازی ها باشد
  • نصب عایق حرارت و همچنین اجرای سقف کاذب به صورت صحیح می تواند باعث کنترل درست گرمای هوای خانه باشد

طراحی سقف کاذب از موضوعات جذاب معماری می باشد. که می تواند تغییری خاص و متفاوت در دکوراسیون خانه ایجاد نماید. این طراحی های خلاقانه و جذاب باعث منحصر به فرد و و زیبا شدن محیط های متفاوت می گردد. و جلوه های خاص به معماری را به دکوراسیون خانه هدیه می دهد. از ویژگی های دیگر سقف کاذب میتوان به نورپردازی های متفاوت اشاره کرد که می تواند محیط را آرام ، با نشاط یا هیجانی نشان دهد. اجرای سقف کاذب نه تنها در اتاق ها و نشیمن بلکه در سرویس بهداشتی و حمام نیز کاربرد دارد. این سقف ها باید ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت باشند این سقف های کاذب عموما از جنس پی وی سی ساخته می شوند.

امروزه سقف کاذب بین افراد زیادی محبوب بوده و اکثر مردم به آن گرایش یافته اند. این سقف که جایگزینی برای گچ کاری ها شده است ، سازه های آن پیش ساخته بوده و در کارخانه با مصالح و مواد بسیار سبک تولید می شود. جنس سقف های کاذب از آهن ، گچ ، پی وی سی ، چوب ، فلز ، آلومینیوم ، طلق ، کامپوزیت ، آهن و... است.