طراحی سایت
loading
کناف سقف

 

چگونه یک کناف سقف بسازیم؟

ایجاد کناف سقف پروسه ساده ای دارد اما اگر قرار باشد آن را به تنهایی انجام دهید می تواند کمی چالش برانگیز باشد.  چند نکته کوچک برای اجرای صحیح کناف سقف همانند اجرای رابیتس الزامیست . اگر کارهای لازم را انجام داده اید و آماده نصب کناف سقف به روش صحیحی هستید، برای ایجاد کردن کناف سقف دیگر مشکلی نخواهید داشت. شرکت فرسان مجری و پیاده ساز طرحهای داخلی و پروژه های کناف در سراسر ایران آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

                                            کناف سقف

الف) آماده کردن کناف و سقف

در ابتدا به دقت نگاهی به سقف بیندازید و ببینید آیا مشکل یا خرابی که نیاز به تعمیر داشته باشد را می یابید؟ قبل از اینکه کناف سقف را نصب کنید مطمئن شوید که سیم های الکتریکی، داکت ها، لوله های روکار و یا هر مانع دیگری، سر راهتان قرار نداشته باشد. از این فرصت استفاده کنید و ببینید که آیا لوله کشی مشکلی ندارد، اگر مشکل داشته باشد به راحتی قبل از ایجاد کناف سقف می توانید آن را برطرف کنید.

1- نوارهای چوبی مخصوص زیرسازی را به چهارچوب سقف متصل کنید تا بتوانید سطح صاف و روکاری برای نصب کناف سقف ایجاد کنید تا در برابر مانع های اطراف مشکلی نداشته باشد.

2- تیر سقف ها را پیدا کنید و جایشان را روی دیوار علامت بزنید. در تمام مدت نصب کناف سقف باید بدانید که این تیرها در کجا قرار گرفته اند. اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، یک چکش بردارید و روی سقف بزنید تا زمانیکه یک صدای محکم که نشان از وجود فریم چوبی را می دهد بشنوید. می توانید تنها با یک مداد روی سقف علامت بگذارید.

3- جای قسمت های ثابت مانند دریچه ها و جعبه های الکتریکی را که روی سقف نصب شده اند را پیدا کنید و روی کنافی که قرار است روی آنها نصب کنید علامت بزنید. باید صبر کنید تا بتوانید بعد از اینکه کناف سقف ایجاد شد، جای آن ها را سوراخ کنید. این کار را باید به دقت و بارعایت فاصله دقیق روی طرح سقف جدید بکشید.

4- لبه های زمخت قطعات کناف سقف را نرم کنید. نرم کردن لبه های زمخت قطعات کناف سقف، کمک می کند تا اتصالات در کناف سقف کاملا محکم باشند. از لیسه رنده ای برای سمباده زدن لبه ها استفاده کنید تا زمانی که لبه ها کاملا نرم شده باشند.

5- اگر تنها هستید و بدون بالابر کار می کنید، یک نگهدارنده T شکل بسازید. یک نگهدارنده T شکل قدرت و حمایت لازم را برای زمانی که تنها هستید و باید پنل های کناف را به سمت سقف ببرید تامین می کند. اگر از ماشین بالابر کناف سقف استفاده می کنید (که به آرامی کناف را تا سقف بالا می برد) نیازی به یک نگهدارنده T شکل ندارید. این ماشین های بالابر کناف سقف را می توانید به راحتی و با هزینه مناسب از فروشگاه هایی که لوازم ساخت شخصی را ارائه می دهند اجاره کنید.

                                             کناف سقف

ب) نصب کناف سقف

1- اکنون باید به چوب هایی که اولین برگه از کناف سقف قرار است آنجا نصب شود چسب بزنید. ابتدا از گوشه شروع کنید و سپس پنل کناف را به سمت سقف بالا بیاورید تا بتوانید ایده بگیرید که چگونه می خواهید آن را بین چوب ها نصب کنید. قبل از چسباندن بدانید که قرار است کناف سقف نصب شود، سپس به چوب ها چسب بزنید. چسب کناف سقف ظرف 15 دقیقه خشک می شود. بنابراین آماده باشید تا کمی بعد از چسب زدن، بتوانید کناف ها را نصب کنید.

2- اکنون باید اولین قسمت کناف را به سقف متصل نمود. از نگهدارنده T شکل و یا یک دوست کمک بگیرید تا برگه اول کناف سقف را بالا برده و در گوشه قرار دهید. دقت کنید که لبه های کج رو به سمت زمین باشند. گر از ماشین بالابر کناف سقف استفاده می کنید، آن را زیر سقف قرار دهید، سپس تخته کناف را روی آن گذاشته، به آرامی بالا ببرید تا کناف سقف در گوشه قسمت مورد نظر قرار بگیرد. مراقب باشید که تخته تکان نخورد و از جایش جابجا نشود.

3- باید این کار را در طول دیوار اول انجام داد. یعنی تخته دیگری از کناف سقف را بردارید و مانند آنچه در بالا گفته شد در سر جای خود قرار دهید و همین روند را تا زمان تمام شدن طول دیوار انجام دهید. دقت کنید که همواره لبه های کج رو به زمین باشند. این لبه های کج برای راحت کردن پروسه چسب زدن طراحی شده اند و بنابراین مهم است که همواره رو به زمین باشند.

4- اکنون باید ورقه ها را به تیرهای سقف چسباند. از انگشت یا پیچ گوشتی برای پیچ کردن ورقه به سقف استفاده کنید. پیچ ها را تا 0.9 سانتی متر فرو کنید و بین هر دو پیچ 7 سانتی متر فاصله قرار دهید. درجهت طولی تیر داخلی، پیچ ها را هر ۱۲ اینچ نصب کنید، سر پیچ ها که با بخش کاغذی در ارتباط هستند در آن قرار می گیرند بدون اینکه آسیبی وارد کنند.

5- زمانی که ردیف اول را تمام کردید و به ردیف دوم رفتید، کار را با نصف تخته شروع کنید تا بتوانید درزها را تنظیم کنید. تنظیم این درزها اطمینان از ثبات کناف سقف را افزایش می دهند. نقطه میانی تخته را در نظر بگیرید و علامت بزنید. سپس با چاقو کناف سقف را ببرید، تخته را روی زمین یا میز قرار دهید و سپس با ضربه ای آن را نصف کنید. اکنون به روشی که در نصب ردیف اول از کناف ها گفته شد، این نصفه را نصب کنید.

س

6- این پروسه را تا زمانی که کل سقف پوشیده شود ادامه دهید. به نصب کردن کناف ها در طول دیوار ادامه دهید، آنها را به سقف متصل کنید. زمانی که از یک ردیف به ردیف دیگری می روید دقت داشته باشید که درزها را تنظیم کنید تا ثبات حفظ گردد.

7- اکنون برگردید و جاهایی که علامت زدید مانند دریچه ها، لامپ ها و یا باکس های الکتریکی را سوراخ کنید. می توانید که از چاقوی گردبر نیز برای سهولت در این کار استفاده کنید.

نکات:

1- تخته های کناف سقف را تا زمانی که با آنها کار ندارید، بصورت صاف روی زمین قرار دهید. در این صورت امکان تا خوردن و شکستن کمتر وجود دارد. 

2- در انتخاب پیچ گوشتی حتما به بلند بودن آن نگاه نکنید. یک پیچ گوشتی دو اینچی خیلی بهتر از یک پیچ گوشتی کوتاه تر نمی تواند یک تکه از کناف را نگه دارد، در حالیکه شروع و ادامه کار با آن مشکل تر است.   

3- حرفه ای ها به ندرت از چسب در کناف سقف استفاده می کنند، به خاطر اینکه اکثرا قطعات سقف باید پایین آورده شده و مجدد بررسی شوند. بجای چسب زدن معمولا از میخ استفاده می کنند. 

4- کناف ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. قطر مناسب برای ایجاد کناف سقف 1.6 سانتی متر است. قطر ½ اینچ هم برای کناف سقف موجود است. اگر نیاز باشد، سقف شما بررسی شده و گفته می شود که چه قطری مورد نیاز شما است.

شرکت فرسان مجری و پیاده ساز طرحهای داخلی و پروژه های کناف در سراسر ایران آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

https://www.wikihow.com/Install-Ceiling-Drywall