طراحی سایت
loading
تست

Enter Title

Enter Title

ایجاد کناف سقف به خودی خود پروسه ساده ای دارد اما اگر قرار باشد آن را به تنهایی انجام دهید می تواند کمی چالش برانگیز باشد. با رعایت کردن چند نکته کوچک تقریبا هر کسی می تواند به تنهایی کناف سقف ایجاد کند. اگر کارهای لازم را انجام داده اید و آماده نصب کناف سقف به روش صحیحی هستید، برای ایجاد کردن کناف سقف دیگر مشکلی نخواهید داشت.

الف) آماده کردن کناف و سقف

در ابتدا به دقت نگاهی به سقف بیندازید و ببینید آیا مشکل یا خرابی که نیاز به تعمیر داشته باشد را می یابید؟ قبل از اینکه کناف سقف را نصب کنید مطمئن شوید که سیم های الکتریکی، داکت ها، لوله های روکار و یا هر مانع دیگری، سر راهتان قرار نداشته باشد. از این فرصت استفاده کنید و ببینید که آیا لوله کشی مشکلی ندارد، اگر مشکل داشته باشد به راحتی قبل از ایجاد کناف سقف می توانید آن را برطرف کنید.

1- نوارهای چوبی مخصوص زیرسازی را به چهارچوب سقف متصل کنید تا بتوانید سطح صاف و روکاری برای نصب کناف سقف ایجاد کنید تا در برابر مانع های اطراف مشکلی نداشته باشد.

2- تیر سقف ها را پیدا کنید و جایشان را روی دیوار علامت بزنید. در تمام مدت نصب کناف سقف باید بدانید که این تیرها در کجا قرار گرفته اند. اگر نمی توانید آنها را پیدا کنید، یک چکش بردارید و روی سقف بزنید تا زمانیکه یک صدای محکم که نشان از وجود فریم چوبی را می دهد بشنوید.

می توانید تنها با یک مداد روی سقف علامت بگذارید.

 3- جای قسمت های ثابت مانند دریچه ها و جعبه های الکتریکی را که روی سقف نصب شده اند را پیدا کنید و روی کنافی که قرار است روی آنها نصب کنید علامت بزنید. باید صبر کنید تا بتوانید بعد از اینکه کناف سقف ایجاد شد، جای آن ها را سوراخ کنید. این کار را باید به دقت و بارعایت فاصله دقیق روی طرح سقف جدید بکشید.

4- لبه های زمخت قطعات کناف سقف را نرم کنید. نرم کردن لبه های زمخت قطعات کناف سقف، کمک می کند تا اتصالات در کناف سقف کاملا محکم باشند. از لیسه رنده ای برای سمباده زدن لبه ها استفاده کنید تا زمانی که لبه ها کاملا نرم شده باشند. 5- اگر تنها هستید و بدون بالابر کار می کنید، یک نگهدارنده T شکل بسازید. یک نگهدارنده T شکل قدرت و حمایت لازم را برای زمانی که تنها هستید و باید پنل های کناف را به سمت سقف ببرید تامین می کند. اگر از ماشین بالابر کناف سقف استفاده می کنید (که به آرامی کناف را تا سقف بالا می برد) نیازی به یک نگهدارنده T شکل ندارید. این ماشین های بالابر کناف سقف را می توانید به راحتی و با هزینه مناسب از فروشگاه هایی که لوازم ساخت شخصی را ارائه می دهند اجاره کنید.